Czym charakteryzuje się stanowisko menadżera projektu?

Czym charakteryzuje się stanowisko menadżera projektu?

Większość firm i korporacji decyduje się na innowacyjne rozwiązania, buduje dodatkowe miejsca pracy, stara się zarządzać skutecznie i z pomysłem na przyszłość. W związku z ciągłymi próbami poprawiania przedsiębiorstw powstało stanowisko menadżera projektu. Na czym się opiera? Jakie są podstawowe obowiązki takiego pracownika?

Obecnie w Polsce działa całe mnóstwo biznesów, które świadczą przeróżne usługi. Niejednokrotnie właściciele próbują podejmować się zadań z innej branży. Dlatego w ramach kontraktu tworzy się zespoły zajmujące się wybranym zagadnieniem.

Żeby czynności grupy były uporządkowane powołuje się tzw. menadżera projektu, który ma zdolności przywódcze, ale także dużą wiedzę o prowadzonych działaniach, jest w stanie rozdzielić obowiązki i kierować podwładnymi.

Bywają przypadki, w których menadżera typuje się spośród pracowników. Jednak najczęściej rekrutuje się specjalistę z wybranej branży, który posiada kompetencję, wiedzę oraz doświadczenie w realizowaniu dużych projektów. Jest dla firmy ogromną nadzieją na sukces i osiągnięcie zysków.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych weryfikuje pracę lekarzy?
Next Kiedy można mówić o sporze zbiorowym?

You might also like

Jaki jest skutek nagany z wpisem do akt pracownika?

Kodeks pracy zwiera katalog kar, które pracodawca może realizować wobec pracownika za naruszenie porządku w pracy. Jakie prawa ma pracownik, który uzyskał naganę z wpisaniem do akt, ale sądzi, że

Czy pracodawca może zwolnić pracownika za surfowanie w sieci w czasie pracy?

W dobie zaawansowanych technologii i szerszego zainteresowania multimediami, coraz więcej pracodawców wkłada oszczędności w nowinki technologiczne i rozbudowę sfery komputerowej. Aktualnie praktycznie żadna z firm nie wyobraża sobie pracy bez

Praca 1Comments

Co szósty pracownik padł ofiarą mobbingu

W drugiej edycji badania „Szykany w miejscu pracy” CBOS zapytał Polaków o kwestię mobbingu. Pytania odnosiły się zarówno do osobistych doświadczeń, jak i ogólnego występowania zjawiska szykanowania w miejscu pracy.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply