Wszystko o topgradingu

Wszystko o topgradingu

Większe firmy i korporacje szukają sposobów na mnożenie efektywności i zwiększenie rozgłosu. Aby tak się stało powinny przyjmować wykwalifikowany i odpowiednio wykształcony personel. Jednak wśród licznych kandydatur ciężko wskazać kogoś godnego zainteresowania. Jedną z opcji pozyskiwania najlepszych jest topgrading. Na czym polega i kto go stosuje? Czy rzeczywiście pomaga w rekrutacji?

Na początek warto wyjaśnić, że topgrading to sposób pozyskiwania ciekawych i profesjonalnych pracowników. Składa się z wielu części, które mogą być dopasowywane i zmieniane na potrzeby wybranego stanowiska.

Wśród różnych znanych taktyk topgradingowych znajduje się bardzo szczegółowa rozmowa kwalifikacyjna, której celem jest pozyskanie dużej ilości informacji, które zbudują dokładny obraz aplikującego. Oprócz tego wykorzystywane są testy na inteligencję, osobowość, wiedzę związaną z wykształceniem oraz branżą. Czasami organizuje się szkolenia, na których obserwator wyłapuje interesujące osoby z dużym doświadczeniem.

Z pewnością na topgrading stać firmy, które gromadzą ogromne środki na proces rekrutacji. Nie da się ukryć, że przeprowadzenie wieloetapowego konkursu na wybrane posady nie jest tanie, jednak może przynieść zyski w przyszłości.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak wyglądają świadectwa pracy?
Next W jakim celu tworzy się kapitał rezerwowy?

You might also like

Na jakich zasadach odbywa się e-firing?

Powszechność internetu sprawiła, że coraz mniej osób preferuje spotkanie jako rodzaj kontaktu. Większość spraw załatwia się za pośrednictwem poczty elektronicznej, formularzy na stronie lub platform społecznościowych. Jak funkcjonuje e-firing. Czy

Wszystko o mediacji

Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie.

Komisja Europejska chce zmian i promowania kobiet

Z analiz prowadzonych przez Komisję Europejską wynika, że kobiety nie są dopuszczane do zarządu dużych przedsiębiorstw czy spółek. Zwykle rządy należą do mężczyzn (stanowią ponad 90%) i to oni podejmują

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply