Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Wszystko o oświadczeniach majątkowych

Według przepisów obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest przygotowywanie oświadczenia majątkowego przynajmniej raz do roku. Innymi słowy należy przedstawić posiadane środki, akcje, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się oświadczenie majątkowe? Czy naprawdę odzwierciedla sytuację rzeczywistą?

Oświadczenia majątkowe zostały wprowadzone, żeby pracownicy samorządowi nie propagowali działań korupcyjnych. Zadaniem każdego z nich jest spisanie swoich rocznych przychodów, oszczędności oraz zakupionego mienia i przedstawienie przełożonemu.

Należy wspomnieć, że prawidłowe przygotowanie oświadczenia majątkowego generuje całe mnóstwo problemów. Mało osób pamięta, że deklaracja to nie tylko stan gotówkowy na koncie bankowym, ale również akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne czy lokaty.

Sporządzenie oświadczenia niezgodnego z prawdą, które przedstawia wiadomości niemające potwierdzenia w rzeczywistości jest karane. Zakres sankcji zależy od jednostkowego przypadku i może być określany indywidualnie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak obsłużyć awanturującego się klienta?
Next Kiedy można mówić o niepełnosprawności?

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Które dokumenty potwierdzą zyski spółki?

Spółki kapitałowe (czyli także spółka z o.o.) są objęte opodatkowaniem dochodowym CIT. W związku z tym wszystkie zyski i straty powinny być rzetelnie księgowane, a koszty uzyskania przychodu właściwie dokumentowane.

Pomoc prawna 0 Comments

W jakim celu wprowadzono opłaty produktowe?

Wejście do Unii Europejskiej oznaczało dla przedsiębiorców wiele zmian. Wzrosła świadomość, głównie w sprawie zanieczyszczenia środowiska i poruszono kwestie związane z ekologią. Nie powinien zatem zaskakiwać fakt, że wprowadzono odpowiednie

Pomoc prawna 0 Comments

Kiedy wydaje się pełnomocnictwo?

Pełnomocnictwo to dokument sporządzany pisemnie, sporadycznie także ustnie, który ma ogromne znaczenie w trakcie postępowania sądu. Umożliwia pełnomocnikowi reprezentowanie klienta oraz dochodzenie jego praw. Jak wystawia się pełnomocnictwo? Zwykle osoba,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply