Jak kwestionować pracę komornika?

Jak kwestionować pracę komornika?

Najważniejszych obowiązkiem każdego komornika jest prowadzenie czynności egzekucyjnych. Zdarza się jednak, że działania te nie są spełniane należycie i wzbudzają wiele wątpliwości. Jak napisać skargę na pracę komornika? Gdzie powinno się przesłać gotowy dokument?

Na początek warto wyjaśnić, że skarga powinna zostać wysłana do sądu rejonowego, na zlecenie którego pracuje komornik. Procedurę można powielać wiele razy i za każdym razem prezentować nowe dowody i argumenty.

Skarga zostanie przyjęta, gdy posiadać będzie kilka istotnych informacji. Przede wszystkim adresy zameldowania, opis zaistniałej sytuacji wraz z dowodami, prośbę o wskazanie innego komornika, który przejmie wszystkie sprawy oraz czytelny podpis jako potwierdzenie własnych słów.

W zgodzie z przepisami skarga może zostać wniesiona w okresie siedmiu dni od zakończenia czynności egzekucyjnej, otrzymania informacji o planowanym działaniu lub chwili, w której miało rozpocząć się postępowanie.

Jeśli sąd uzna, że ilość skarg jest duża lub wniesione wnioski przedstawiają skandaliczne zachowanie komornika może zlecić przeprowadzenie kontroli, która określi profesjonalizm oskarżonego oraz działania zawodowe.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kiedy należy się urlop bezpłatny?
Next Czy można prosić sąd o przedstawienie uzasadnienia?

You might also like

W sądzie 0 Comments

Kiedy należy zastosować areszt tymczasowy?

Do aresztu tymczasowego zamyka się po wydaniu sądowego orzeczenia. Wybierane jest w stosunku do podejrzanych, którzy próbują uciekać przed sprawiedliwością, ukrywać się lub przenosić miejsce pobytu. W jakich sytuacjach areszt

W sądzie 0 Comments

Czy można prosić sąd o przedstawienie uzasadnienia?

W zasadzie każdy proces kończy się przedstawieniem wyroku. Zwykle jest to krótka wiadomość o obarczeniu winą, rozwiązaniach karnych oraz decyzji sądu. Okazuje się jednak, że strony mogą składać wniosek o

W sądzie 0 Comments

Jak postarać się o uzupełnienie wyroku sądowego?

W wyroku sądowym, sąd ma obowiązek odnieść się do całości żądania strony, dotyczy to także orzekania z urzędu. W razie niepełnego wyroku strona może domagać się jego uzupełnienia. W postępowaniu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply