Kto powinien zawierać kontrakty eksportowe?

Kto powinien zawierać kontrakty eksportowe?

Duża część polskich właścicieli zawiera kontakt z zagranicznymi firmami, ponieważ upatruje w tym szanse na przychody. Aby transakcje przebiegały w zgodzie z ustaleniami trzeba zawiązać umowę, która zapewni bezpieczeństwo. Czy właściwym rozwiązaniem okaże się kontrakt eksportowy? Czym się charakteryzuje?

Na początek warto wyjaśnić, że kontrakt eksportowy przyjmuje formę umowy kupna-sprzedaży. Zwykle zawierany pisemnie oraz przekazywany kontrahentom. Wielokrotnie oprócz umowy obie strony dostają dodatkowe dokumenty, które regulują pozostałe warunki współpracy (charakterystyka produktów, próbki tworzyw, katalogi, stała oferta).

Każdy właściciel musi pamiętać, żeby w kontrakcie umieścić najważniejsze informacje dotyczące przekazywania należności, zniżek, transportu towarów, komunikacji w sprawie zamówienia, ewentualnych reklamacji lub nieprzewidzianych problemów.

Reasumując, kontrakt eksportowy najlepszy jest dla wspólników z różnych krajów świata. Dzięki niemu są w stanie ustalić swoje oczekiwania oraz zabezpieczyć interesy przed oszustwami i komplikacjami.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jakim terminie ZUS udziela odpowiedzi?
Next Czy da się wyszukać i przyjąć idealnego pracownika?

You might also like

Umowy 1Comments

W jaki sposób zrywa się umowy telefoniczne?

W ostatnim czasie telemarketing jest bardzo popularny. Wiele firm stara się różnych trików i dzwoni do klienta. Najczęściej w celach informacyjnych, czasami z powodów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie efektem

Czym charakteryzuje się umowa agencyjna?

Według Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

Konsument 1Comments

Użytkowanie wieczyste

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę jest użytkowanie wieczyste i z jakimi opłatami się wiąże. Uznają w większości przypadków, iż wieczystość użytkowania jest niemal tym

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply