Czym jest słownik CPV?

Czym jest słownik CPV?

Wspólny Słownik Zamówień (CPV) powstał na potrzeby zamówień publicznych(przetargi). Ma on ułatwiać określenie przedmiotu zamówienia w czasie przetargu oraz stabilizować i klasyfikować ogromny zakres usług. Jak słownik został przygotowany? Czy rzeczywiście pomaga w czasie budowania specyfikacji?

Po pierwsze słownik CPV dzieli się na dwie części: głównej i uzupełniającej. Pierwsza zawiera kody określające konkretne działania, roboty budowlane oraz inne usługi. Natomiast druga stanowi rozszerzenie dla wersji podstawowej.

Każdy kod wpisany do Wspólnego Słownika Zamówień został wytworzony na podstawie ustalonego schematu. Inaczej mówiąc każdy składa się z 8 cyfr, gdzie każda ma swoje znaczenie i określa dział, grupę, klasę i podkategorię.

Cały słownik posiada dużą ilość kodów, aczkolwiek bywają sytuację, w których trudno wskazać liczbowy odpowiednik dla danej usługi. Wówczas łączy się wiele kodów, żeby jak najdokładniej określić przedmiot zamówienia.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?
Next Jakich klientów rozróżniają właściciele firm?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Budka akustyczna – co to jest? Zastosowanie budki akustycznej

Budki akustyczne w biurze to nie tylko nowatorski mebel, ale także niezbędne narzędzie do kreowania przestrzeni prywatnych w ramach otwartego biura. Takie budki pozwalają negocjować bez przeszkadzania innym. To niezastąpiony

Wiadomości 0 Comments

Konieczne inwestycje w bezpieczeństwo drogowe

Choć polska sieć dróg szybkiego ruchu w ciągu ostatniej dekady zwiększyła się czterokrotnie, to przed Polską wciąż długa droga do poprawy bezpieczeństwa. Jak podkreśla Kallistratos Dionelis, sekretarz generalny ASECAP, konieczne są

Wiadomości 0 Comments

Jakie instytucje zachowują tajemnice skarbowe?

Fundamentalnym zadaniem pracowników administracyjnych jest stosowanie tajemnicy skarbowej. Powinna być realizowana bez względu na wszystko i ujawniana tylko osobom do tego powołanym. Czym się charakteryzuje? Kiedy musi być stosowana bezwzględnie?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply