Jakie pełnomocnictwa cieszą się popularnością?
Każdy przedsiębiorca lub nawet osoba prywatna może zdecydować, kto będzie występował w obronie jego prywatnych interesów. Czasami sam zainteresowany nie ma czasu i możliwości, żeby zabiegać o swoje prawa. Dobrym rozwiązaniem jest powołanie pełnomocnika, który weźmie na siebie obowiązki i doprowadzi do porządku wszystkie sprawy. Jakie rodzaje pełnomocnictw są obecnie dostępne dla każdego?
Na początek warto wyjaśnić, że pełnomocnikiem może zostać adwokat, radca prawny lub najbliższa rodzina. Wśród bardziej znanych pełnomocnictw można wskazać cztery, które są wskazane i zwykle przynoszą oczekiwane zakończenie sprawy.
Chodzi przede wszystkim o pełnomocnictwo ogólnie (pełnomocnik dostaje pełnię praw do reprezentacji klienta), rodzajowe (pełnomocnik występuje tylko w niektórych sprawach) oraz szczególne (pełnomocnik przejmuje tylko jedną sprawę) oraz procesowe (pełnomocnik reprezentuje klienta w sądach i urzędach publicznych).
Na zakończenie warto dodać, że klient może w każdej chwili wypowiedzieć pełnomocnictwo. Wówczas pełnomocnik traci wszystkie przyznane wcześniej prawa i nie może nadal reprezentować interesów osoby trzeciej.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Wszystko o umowie uaktywniającej
Od dwóch lat możliwe jest w Polsce zawarcie umowy uaktywniającej. Podpisywana jest między rodzicami a nianią, która deklaruję opiekę i wychowanie małoletniego dziecka na czas określony. Na jakich warunkach zawiązywana
Czym charakteryzuje się umowa agencyjna?
Według Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?
Czym skutkuje brak zapisu w umowie sprzedaży dotyczący ceny?
W przypadku umowy sprzedaży brak ustaleń pomiędzy stronami dotyczącymi ceny usługi lub towaru, może powodować poważne konsekwencje prawne. Ustawodawca wymaga od nas określonych postanowień, które muszą być zawarte w umowie,
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!