Jakie zadania wykonuje wirtualny asystent?
Wirtualny asystent to rodzaj pracy wykonywanej w domu. Dla kogo praca wirtualnego asystenta może być idealnym zajęciem?
Do obowiązków osoby pracującej na tym stanowisku należą: czuwanie nad obiegiem dokumentów pomiędzy działami firmy, przekazywanie lisów oraz połączeń telefonicznych do osób decyzyjnych oraz prowadzenie terminarza przełożonego i wpisywanie spotkań biznesowych.
To, co charakteryzuje zawód wirtualnego asystenta to możliwość wykonywania obowiązków służbowych we własnym domu, będąc w kontakcie z pracodawcą telefonicznie oraz drogą internetową. Jedną z zalet, jaka wynika z zatrudnienia kompetentnego sekretarza jest obniżenie kosztów działania firmy, ponieważ właściciel nie musi ponosić nakładów pieniężnych na utrzymanie biura. Dodatkowo zgodnie z normami prawa pracy i prawa podatkowego, pracodawca nie ma obowiązku odprowadzania składek za wirtualnego asystenta, a szczególność tego zawodu pozwala na umieszczeniu w umowie ustaleniu o wynagrodzeniu wypłacanym od wykonanej pracy. W efekcie pracownik dostaje zapłatę za wykonane zadania, a nie za przepracowany czas i to sprawia, że jest on tańszy niż pracownik zatrudniony na etacie.
Z kolei dogodnością dla wirtualnego asystenta jest sposobność wykonywania obowiązków służbowych z jakiegokolwiek miejsca. Dopuszcza dużą mobilność i określanie godzin pracy bez niczyjej ingerencji. Takie ułatwienia dają sposobność podjęcia jednocześnie innego zatrudnienia czy efektywne zagospodarowanie własnego czasu. Podsumowując można stwierdzić że jest to odpowiednie zajęcie dla osób zainteresowanych dodatkowym zarobkiem oraz pomysłowych i samodzielnych, które lubią nowe wyzwania i mają dość standardowych relacji pracownik – pracodawca.
Joanna Walerowicz
gazetaprawo.net
You might also like
Co warto wiedzieć na temat umowy zlecenia?
W dzisiejszych czasach zdobywanie zatrudnienia wymaga ogromnej cierpliwości i kreatywności w poszukiwaniach (atrakcyjne CV, przekonujący list motywacyjny, dobre portfolio). Problemy ekonomiczne oraz gospodarcze spowodowały, że na rynku pracy brakuje ciekawych
Czy umowa uaktywniająca jest potrzebna?
Od 2 lat możliwe jest w Polsce skorzystanie z umowy uaktywniającej. Podpisywana jest między prawnymi opiekunami a nianią, która deklaruje się do opieki i wychowania niepełnoletniego dziecka na czas określony.
Kiedy można odwołać lub przerwać urlop pracownika?
Na podstawie art. 152 Kodeksu Pracy każdy pracownik pracujący na podstawie umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego. Ściślej mówiąc ma prawo do płatnego i corocznego wypoczynku. Mimo to,
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!