Jakie obowiązki ma wirtualny asystent?

Jakie obowiązki ma wirtualny asystent?

Wielu Polaków za miejsce pracy uznaje dom czy mieszkanie. Taki tryb zatrudnienia generuje korzyści zarówno pracownikowi jak i pracodawcy, który unika wydatków utrzymania innego biura. Do zawodów chałupniczych zaliczamy wirtualnego asystenta.

Do obowiązków mobilnego pracownika zaliczamy:

– przekazywanie informacji i dokumentów pomiędzy działami w obszarze zakładu pracy,

– odbieranie telefonów i przełączanie kontaktu do odpowiednich osób,

– umawianie spotkań i konferencji,

– planowanie terminarza prezesa.

Wszystkie określone wyżej zadania można bez problemów wykonywać we własnym mieszkaniu. Wystarczy komputer, telefon oraz podłączenie do sieci.

Ponadto takie osoby uzyskują najczęściej wynagrodzenie za wykonane zadania, a nie okres spędzony przed monitorem komputera. Biznesmeni nie ponoszą w ten sposób wysokich kosztów zatrudnienia, a pracobiorca może skutecznie planować swój wolny czas.

Najczęściej tryb pracy domowej preferują studenci, którzy mogą wywiązywać się z obowiązków bez względu na miejsce zamieszkania. Dodatkowo mają możliwość planowania swojego czasu pomiędzy pracą a nauką.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Co obejmuje ubezpieczenie kredytu?
Next Związki zawodowe to organizacje związkowe

You might also like

Z tytułu, jakiej umowy otrzymamy wcześniejszą emeryturę?

W Polsce popularne są różne typy zatrudniania pracobiorców do pracy. Umowy o pracę, dokumenty zlecenia czy umowy o dzieło. Niejednokrotnie przedsiębiorcy łączą zalety tych umów, dlatego o rodzaju porozumienia decyduje

Jak obsłużyć awanturującego się klienta?

Najważniejszym zadaniem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i zainteresowanych wspólnych interesów kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak od czasu do czasu zdarzają się bezpośrednie spotkania w biurze przedsiębiorstwa.

Czym charakteryzuje się multisourcing?

Kłopoty finansowe sprawiają, że przedsiębiorcy poszukują nowych metod na generowanie przychodów. Okazuje się bowiem, że podtrzymywanie stabilnych relacji tylko z jednym kontrahentem przestaje się opłacać. Czy w związku z tym

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply