Zmiany w prawie korzystne dla kobiet

Zmiany w prawie korzystne dla kobiet

W ostatnim czasie Unia Europejska zwróciła uwagę na sytuację kobiet w większych przedsiębiorstwach. Okazało się bowiem, że głownie mężczyźni zasiadają na kierowniczych stanowiskach, a udział kobiet nie przewyższa 10%.

Komisja Europejska postanowiła wprowadzić normy prawne, które ma mówić o udziale 40% kobiet we władzach spółek. Dany przepis będzie obowiązywał tylko duże spółki. Małe i średnie, które nie są notowane na giełdzie, nie będą objęte nowymi normami. Wiele krajów członkowskich zaczęło wprowadzać wiele regulacji dotyczących promowania równości płci na kierowniczych stanowiskach.

Następstwem tych modyfikacji jest wprowadzenie nowych sankcji za nieprzestrzeganie nowych dyrektyw. Unia Europejska zapowiedziała również, że jest to sposób tymczasowy. Przepisy mają być ważne do 2028 roku.

Z badań wynika, że zwiększony udział kobiet w spółkach na kierowniczych stanowiskach może poprawić znacznie sytuacje finansowe przedsiębiorstw, jak i umożliwić innowacyjność i efektywność.

Paula Honc
www.gazetaprawo.net

Previous Co odpowiedzieć na pytanie o powód zmiany pracy?
Next Jak oblicza się wysokość wynagrodzenia urlopowego?

You might also like

Czym charakteryzuje się leasing pracowniczy?

Aktualnie małe firmy i średnie przedsiębiorstwa poszukują oszczędności. W ostatnim czasie wybieranym często rozwiązaniem jest leasing pracowniczy. Daje oszczędności, a jednocześnie pozwala zachować rzetelnych specjalistów. Na czym w istocie polega?

Kto może zarządzać kartą osobową pracownika?

Przedsiębiorca, dla każdego niedawno przyjętego na podstawie umowy o pracę, otwiera kartę osobową. Gromadzi się w niej szczegółowe wiadomości, możliwe nagany, pochwały lub nagrody. Jest bogatą bazą charakteryzującą podwładnego oraz

Umyślne szkody pracownicze

Szkody powstałe podczas pracy z winy przełożonego, podlegają zwrotowi ze strony ponoszącego winę. Gdy pracownik odstąpił obowiązki z premedytacją, powinien zadośćuczynić powstałe straty w całości. W sytuacji rzeczywistej straty właściciela

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply