Czy wycieczki zakładowe są opodatkowane?
Firmowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to pewnego typu budżet w ramach którego są organizowane wycieczki i czas wolny pracowników. Czy koszty poniesione z tytułu gwarancji komfortowego wypoczynku podwładnym są opodatkowane?
Zgodnie z polskimi zasadami zwolnione z konieczności odliczania podatku są kwoty przekazywane z wyżej wymienionego funduszu w całości lub ich części, gdy:
-aktywny podwładny nie otrzyma kwoty maksymalnie 380 zł rocznie na ten cel,
– emeryt bądź rencista ma status do korzystania z pieniędzy świadczeń socjalnych ostatniego zakładu pracy i wartości otrzymane z tego powodu nie będą większe niż 2 280 złotych.
Do danych kwot nie są zaliczane rabaty i premie świąteczne, które są zwolnione na bazie innego prawa z opodatkowania.
Z innym działaniem rozliczeniowym mamy do czynienia, gdy właściciel zakładu posiada odrębny teren wypoczynkowy i oferuje w ramach nagród dla pracowników możliwość spędzenia tam przerwy w pracy po rabatowych cenach. Wtedy zainteresowani zawiązują umowy z właścicielem pensjonatu, a nieruchomość wypoczynkowa jest określona w aktywach firmy.
Niestety to od pracodawcy zależy, czy będzie pokrywał nam wypoczynek. Nie ma rozporządzenia nakazującego kierowanie kwot z tego tytuły na rzecz pracobiorców.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Urzędy i instytucje publiczne pracę ochroniarzy często wyceniają na 5–6 zł/h
Rząd pracuje nad wprowadzeniem minimalnego wynagrodzenia w wysokości 12 zł za godzinę od umów-zleceń. Wciąż jednak wiele urzędów i instytucji publicznych w zamówieniach publicznych pracę pracowników ochrony wycenia nawet o połowę niżej. Firmy ochroniarskie
Jaką umowę podpisać z biurem rachunkowym?
Przedsiębiorcy korzystający z usług biur rachunkowych, powinni zawrzeć umowę współpracy, w której zawrą zasady postępowania w autentycznych wypadkach. Niejednokrotnie konkretne biura mają swoje formularze takich porozumień, nie znaczy to jednak,
Jak zatrzymać pracownika w firmie?
Teraz stopa bezrobocia w Polsce dociera do poziomu 14%. Młodzieży jest coraz trudniej o godną pracę, zgodną z kierunkiem studiów i zainteresowaniami. Z drugiej strony kandydatów-specjalistów nie jest aż tak
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!