Jakie wynagrodzenie otrzymamy w Islandii?
Bardzo często absolwenci szkół wyższych opuszczają kraj w celu otrzymania korzystniejszej pracy poza Polską. Każdy kraj ma inne reguły przyznawania zapłaty za pracę. Teraz opiszemy owe prawa w Islandii.
Podobnie jak w Polsce, przedsiębiorca ma obowiązek wysłania podwładnemu rachunku za wykonaną pracę, na którym scharakteryzuje takie informacje jak:
– dane osobowe pracodawcy i pracobiorcy,
– liczbę przepracowanych dni,
– wartość godzinową za pracę,
– stawkę zapłaty,
– status odprowadzonych składek.
Na Islandii wynagrodzenia wypłacane są co miesiąc, czasami przedsiębiorcy korzystają z tygodniowej formy rozliczeń z pracownikami. Kwoty są przelewane na rachunek bankowy lub osobiście do rąk pracownika.
Odrębnie wygląda sprawa z wysokością świadczenia. Z reguły pracownik przyjmujący się do pracy ustala wysokość pensji indywidualnie z pracodawcą. Są to tak zwane stawki rynkowe i mają zastosowanie w 90 % przypadków. Na wzrost kwoty zarobku wpływa wykształcenie i kwalifikacje zawodowe kandydata. Według zarządzeń związków zawodowych najniższe wynagrodzenie oscyluje w kwocie 1129 euro.
Myśląc o pracy w Islandii nie zapomnijmy wziąć ze sobą wszystkich dokumentów potwierdzających nasze predyspozycje i karierę zawodową. Pozwoli to na ustalenie maksymalnego wynagrodzenia możliwego przy określonym rodzaju pracy.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Dlaczego przełożony zmniejsza pensję?
Podstawą każdej umowy o pracę jest cały zbiór praw i obowiązków. Wśród nich znajduje się metoda wypłacania wynagrodzenia oraz ostateczna kwota. Zwykle właściciele chcą zatrudniać podwładnych za małe pieniądze i
Zasady przyznawania dodatku wyrównawczego
Zasadność wypłacenia dodatku wyrównawczego zachodzi wtedy, gdy pracodawca zmienił zatrudnionemu warunki zatrudnienia lub wskazał inne stanowisko pracy (a tym samym otrzymał niższy dochód). O przyznaniu dodatku decyduje przełożony, który dokonuje
Nagroda jubileuszowa – zasady wypłaty
Na założeniach umowy o pracę każdy pracownik otrzymuje wynagrodzenie odpowiednie do wykonywanych zadań. Według punktów zawartych w kodeksie pracy, po spełnieniu wyznaczonych zadań, pracownikowi przysługuje prawo do ubiegania się o
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!