Czy strony społecznościowe mogą odebrać wymarzone stanowisko?

Czy strony społecznościowe mogą odebrać wymarzone stanowisko?

Powszechność portali społecznościowych nikogo w ostatnim czasie nie zaskakuje. Praktycznie każdy korzysta z tego rodzaju komunikacji. Działanie na portalu zależy od własnych potrzeb i zamiłowania. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że profile na portach są monitorowane przez przyszłego pracodawcę. Jak nie utracić dobrej posady przez kompromitujące zdjęcie lub niewybredne wpisy?

Internet postawił przed pracodawcą nowe źródło wiedzy o kandydatach. Przed zorganizowaniem spotkania rekrutacyjnego można odkryć nieznane hobby, wykształcenie, poprzednie stanowiska pracy oraz krąg znajomych dowolnego aplikującego. Można wyrobić sobie opinię jeszcze przed pierwszą rozmową.

Aby właściwie dysponować swoim kontem lepiej nie okazywać zbyt częstej aktywności na stronach społecznościowych. Głównie dlatego, że jest to negatywnie postrzegane, jako objaw uzależnienia od internetu, konieczności przebywania w sieci, oznaka braku własnego życia.

W związku z tym lepiej dodać skromne zdjęcie, które wygląda neutralnie i nie wzbudza skrajnych emocji. Wszystkie działania (aktywności) muszą być przemyślane, aby nie niszczyć dobrego wrażenia i kreować złej reklamy.

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

Previous Jakie korzyści płyną z obniżenia stawek za nadgodziny?
Next Kiedy naruszane są zasady dobrego traktowania przy zatrudnieniu?

You might also like

Kto powinien przeprowadzić spotkanie biznesowe?

Każda szanująca się firma, która przyjmuje wielu pracowników musi organizować cykliczne spotkania biznesowe. Są niezbędne do dobrego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i niwelowania problemów. Jakie tematy omawia się na zebraniach?

Praca 0 Comments

BHP w pracy magazyniera

Praca z ciężkimi urządzeniami, często w zmiennych warunkach temperaturowych i hałasie – to m.in. sprawia, że zawód magazyniera do łatwych i przyjemnych nie należy. W trakcie wykonywania swoich obowiązków trzeba

Umowa zlecenie a urlop i okres wypowiedzenia

Jedną z umów cywilnoprawnych jest umowa zlecenie. Nie jest ona umową o pracę, i z tego powodu nie odnoszą się do niej regulacje prawa pracy. Przepisy dotyczące tej formy zatrudnienia

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply