Zakazy wchodzenia do wody
Już za kilka dni pierwszy dzień lata. Podczas upałów bardzo często chłodzimy się w najbliższych akwenach wody. Niestety, nie wszędzie jest to wskazane, a kąpiel w miejscu zabronionych może skutkować śmiercią.
Według artykułu 55 Kodeksu Wykroczeń za nieprzestrzeganie zakazu kapeli obarczone jest karą pieniężną w wysokości 250 zł bądź nałożeniem upomnienia. Podczas orzekania przez policje o wymiarze kary istotne jest, czy osoba winna popełniła przekroczenie świadomie.
Miejsca nieprzeznaczone do kąpieli to:
– wody, w których kąpiel jest niebezpieczna,
-szlaki żeglugi,
– silnie zanieczyszczone jeziora, stawy i inne tego typu.
Tereny objęte zakazem powinny być oznaczone przy wejściach i drogach prowadzących nad wodę wraz z powodem podania przyczyny ograniczenia. Nie wszystkie miejsca niebezpieczne są objęte zakazem. W niektórych przypadkach kąpiel jest tam dozwolona z ostrzeżeniem, np. głęboka woda, czy skalne dno.
Problem zakazanej skapieli w Polsce jest znaczy. Co roku w okresie letnim z powodu nieprzestrzegania zakazów ginie setki osób. Dodatkowym tragicznym objawem jest spożywanie alkoholu przed wejściem do wody.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Jak wygląda praca kuratora sądowego?
W zgodzie z ustaleniami Kodeksu karnego wyrok sądu ma być karą za dokonane czyny. Od czasu do czasu jednocześnie wskazuje się dozór kuratora sądowego, który musi kontaktować się z podejrzanym.
Jakie prawa ma strażnik miejski?
Straż miejska została powołana do karania obywateli za wykroczenia popełnione w przestrzeni miejskiej. Mogą nakładać kary finansowe, upomnienia, punkty karne lub przekazywać konkretną sprawę do sądu. Jakie jeszcze prawa i
Kary za jazdę na gapę
Każdy pasażer, który korzysta z komunikacji miejskiej powinien kupić bilet uprawniający go do przejazdu. Mogą to być bilety jednorazowe lub czasowe, ale przede wszystkim skasowane i ważne. Jazda bez uprawnień
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!