Sprzedaż lekarstw za pośrednictwem internetu
Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się wirtualne apteki, które oferują sprzedaż lekarstw wydawanych bez recepty. Jest to działanie zgodne z prawem oraz przynoszące pokaźne dochody właścicielom. Jak szczegółowo wygląda branża? Kto może zamawiać leki?
Przede wszystkim należy powiedzieć, że należy spełnić przynajmniej kilka warunków, aby otworzyć aptekę w sieci. Usługi muszą być świadczone za pośrednictwem internetu z wykorzystaniem strony internetowej, kontaktu telefonicznego, mejlowego lub formularza zgłoszeniowego. Aby zamówić wybrane produkty należy podać swoje dane kontaktowe oraz uiścić opłatę.
Aby internetowa apteka funkcjonowała należycie trzeba na wstępie poinformować o tym odpowiednie instytucje. W pierwszej kolejności fakt ten trzeba zgłosić do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Oprócz tego trzeba dysponować odpowiednim pomieszczeniem do przechowywania lekarstw oraz produktów leczniczych.
Ogromne znaczenie będzie miała zatrudniona kadra specjalistów. Niezbędne okażą się osoby posiadające kierunkowe wykształcenie farmaceutyczne, aby swobodnie poruszać się wśród wszystkich specyfików i ewentualnie doradzać klientom.
Nie można zapominać o odpowiednim pakowaniu zamówienia. Lekarstwa muszą mieć odpowiednie warunki tak, aby nie zostały uszkodzone, zniszczone lub narażone na utratę swoich wartości.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
Czy prawo konsumenckie chroni klientów?
Od dłuższego czasu wiadomo, że w wielu sklepach prawa konsumentów są nieustannie łamane. Sprzedawcy wprowadzają w błąd, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaw europejskich. Jakie zmiany nastąpią jeszcze w
W grudniu zmienią się regulacje dotyczące reklamacji
– Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się – brzmi znajomo? Ograniczanie odpowiedzialności sprzedawcy i naruszanie terminów dotyczących zgłaszania zastrzeżeń odnośnie zakupionego towaru – to przykłady niezgodnych z prawem
Co zrobić z wadliwym towarem?
Często klienci robią zakupy pod wpływem emocji lub bez zastanowienia z powodu braku czasu. W domu okazuje się, że towar jest bezużyteczny, nietrafiony lub po prostu uszkodzony. Zwykle umyka to
1 Comment
peter
19 grudnia, 15:09